بیمه دی بدهی 15 میلیارد ریالی بازنشستگان مازندران را پرداخت نکرد

بیمه دی بدهی 15 میلیارد ریالی بازنشستگان مازندران را پرداخت نکرد
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۶
نامه الکترونیک    چاپ    PDF    

آیین- رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران گفت : با گذشت هشت ماه از اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران این کانون با بیمه دی ، این شرکت هنوز بدهی 15 میلیارد ریالی خود را به بازنشستگان پرداخت نکرده است.


به گزارش سایت تحلیلی-خبری آیین و به نقل از ایرنا ، ' نصرالله دریابیگی' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در ساری افزود: مطالبات بازنشستگان و مستمری بگیران مازندران از این مجموعه بیمه در خصوص هزینه بیمه بیمارستانی ، پارکلینیک و عمر است .

وی ادامه داد : بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران که از حداقل حقوق نیز برخوردار هستند ، به منظور بهره مندی این افراد طبقه ضعیف از پوشش بیمه ای درمان مناسب است .

رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران گفت: 124 هزار و 548 بازنشسته و مستمری بگیر استان هر ماه با کسر مبلغی از حقوقشان زیر پوشش بیمه تکمیلی هستند.

وی با اشاره به تصمیم سازمان تامین اجتماعی مبنی بر واگذاری بیمه تکمیلی مستمری بگیران و بازنشستگان به شرکت های بیمه ای دیگر ، افزود : خوشبختانه عملکرد شرکت جدیدی که طرف قرارداد شده رضایت بخش است.

دریابیگی با اظهار این که در تعیین حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران ملاک های قانونی تورم ، سبد هزینه خانواده ، نقاط مختلف و صنایع مختلف لحاظ نمی شود ، گفت : اکنون این افراد با رقم غیر واقعی و زیر 700هزار تومان حقوق دریافت می کنند.

وی افزود : شورای عالی کار و شورای عالی تامین اجتماعی در پرداخت حقوق ملاک هایی را برای رفاه حال مستمری بگیران و بازنشستگان در نظر گرفتند که متاسفانه نسبت به آن بی توجهی می شود .

رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران تاکید کرد: فراغت از 30 سال کار و فعالیت با حقوق حداقلی نمی تواند جوابگوی هزینه های درمان دوران سالمندی و مشکلات آن باشد.

وی اجرایی شدن مصوبات کانون و شورای عالی کار و شورای عالی تامین اجتماعی در پرداخت عادلانه حقوق مستمری بگیران بازنشستگان را خواستار شد و گفت : پر کردن شکاف دریافت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می تواند امنیت و آرامش را برای آنان فراهم آورد .

کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران 124 هزار و 548 کارگر بازنشسته واحدهای تولیدی ، صنعتی و خدمات، کارگر از کار افتاده و زنان بازمانده کارگران را زیر پوشش داشته و دارای 24 شعبه در شهرستان های استان است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)