جزییات واژگونی مرگبار تانکر سوخت "هوو"

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از انسداد محور خور-طبس به دلیل واژگونی تانکر سوخت "هوو" خبر داد و گفت:‌ در محورهای دیگر هیچ مشکلی نداریم وضعیت ترافیک جاده ها عادی است.
 
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از انسداد محور خور-طبس به دلیل واژگونی تانکر سوخت "هوو" خبر داد و گفت:‌ در محورهای دیگر هیچ مشکلی نداریم وضعیت ترافیک جاده ها عادی است.

سرهنگ محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در مسیر خراسان به اصفهان در محور خور - طبس یک دستگاه تانکر سوخت هوو در ساعت یک نیمه شب واژگون شده است که در حال حاضر این محور برای تامین امنیت مسافران بسته است.

حمیدی با اعلام اینکه در این محور امدادرسانی برای جلوگیری از وقوع حادثه انجام شده، افزود: ضمن اینکه شرکت مسئول برای تخلیه سوخت تانکر دیر اقدام کرده و در حال حاضر برای تخلیه سوخت با مشکل مواجه هستیم. هم اکنون عوامل راهداری و پلیس در این مکان حضور دارند .

مرگ 6 تن در حادثه

حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر نیز درباره این حادثه به ایسنا گفت: تصادف پراید با تانکر حامل سوخت و واژگونی تانکر در محور خور- طبس، منجر به فوت شش نفر و مصدومیت یک نفر شد.

وی با اعلام اینکه این حادثه در ساعت یک بامداد رخ داده است، افزود: عملیات امداد و نجات از ساعت 1:20 بامداد آغاز شد و در حال حاضر مصدوم و جنازه‌ها انتقال داده شده است.

علت حادثه در دست بررسی است

همچنین سرهنگ صمد اسفندیاری جانشین فرمانده پلیس راه کشور درباره این حادثه به ایسنا گفت: در پی تصادف این کامیون با پراید شش تن جان خود را از دست دادند اما با توجه به اینکه محموله آن بنزین بود، جاده از سمت اصفهان و خراسان جنوبی مسدود شد تا عملیات امداد و نجات و بازگشایی و پاکسازی جاده از بنزین انجام شود.

اسفندیاری درباره علت وقوع این حادثه خاطرنشان کرد: علت این حادثه در دست بررسی است.

سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه استان اصفهان نیز در باره این حادثه گفت:ساعت 1:35دقیقه بامداد امروز در جاده خور - طبس یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه تانکر هووی حامل بنزین از رو به رو برخورد کرد و پس از برخورد تانکر هوو واژگون و شش تن از اعضا یک خانواده از جمله راننده و سرنشینان خودرو پراید در دم جان خود را از دست دادند.

به گفته این مقام مسئول انتظامی؛ علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ از جانب راننده سواری پراید اعلام شده است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

سیل در 12 استان و نجات 1000 نفر

تابناک کد خبر: ۴۴۷۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۱ -07 November 2014 

.
 

سخنگوی سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر گفت: طی یک هفته اخیر (روزهای 11 تا 16 آبان ماه) به 1000 نفر در 12 استان گرفتار سیل و آبگرفتگی امداد رسانی شده است

حسین درخشان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در این مدت عملیات امدادرسانی برای تخلیه آب 110 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی با کمک نیروهای شهرداری و دهیاری‌ها انجام شده است.

وی همچنین اظهار کرد:‌ این حوادث هیچ کشته و مصدومی نداشته و هیچ خانه ای تخریب نشده است.

درخشان با برشمردن اسامی استان‌های گرفتار سیل و آبگرفتگی، گفت: در میان 12 استان، در استان‌های مازندران،‌ گیلان،‌ چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد با بیشترین وقوع سیلاب روبرو بوده ایم.

سیل در 12 استان کشور

همچنین ناصر چرخ ساز معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز به ایسنا گفت: طی یک هفته اخیر استان‌های اردبیل، اصفهان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، گیلان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، هرمزگان، کرمان، خراسان شمالی و رضوی استان‌هایی هستند که در اثر بارش باران و سیل دچار حادثه شده‌اند.

وی با بیان اینکه در پی جاری شدن سیل و آبگرفتگی هفت شهر و 20 روستا و منطقه عشایرنشین را تحت تاثیر قرار داد، گفت: امدادگران به هزار نفر از آسیب‌دیدگان امدادرسانی کرده و از 110 واحد مسکونی آب تخلیه کردند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: همچنین در پی جاری شدن سیل در منطقه پیربازار رشت، امدادگران صد نفر از اهالی را که احتمال غرق‌شدگی‌شان وجود داشت به محل امن منتقل کرده و به آنها پتو، نان، کنسرو و... دادند.

چرخ‌ساز با بیان اینکه 230 نفر امدادگر در قالب 49 تیم عملیاتی پوشش امدادی این حوادث را برعهده داشتند، گفت: در حال حاضر امدادرسانی در رشت و رودان ادامه دارد.

همچنین وی در مورد طوفان کرمان نیز که طی دو روز گذشته این منطقه را تحت تاثیر خود قرار داد، گفت: 4 شهرستان ریگان، بم، شهداد و منوجان و همچنین دو روستا تحت تاثیر این طوفان قرار داشتند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام به امدادرسانی و اسکان به 170 نفر از اهالی این منطقه گفت: برخی از این افراد در چادر اسکان داده شده‌اند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

خسارت تصادفات رانندگی به اقتصاد کشور

معاون حمل ونقل شهرداری تهران گفت: به علت تصادفات رانندگی، سالانه خسارتی بیش از 12 هزار میلیارد تومان بر اقتصاد ملی کشور وارد می شود.
تابناک - کد خبر: ۴۴۷۴۳۲.


به گزارش پایگاه خبری پلیس، «سیدجعفر تشکری هاشمی» افزود: حمل ونقل عمومی استاندارد، می تواند به میزان زیادی از این خسارت ها جلوگیری کند.

وی، مکانیزاسیون خدمات رسانی به شهروندان در سال های اخیر را از جمله اقدامات مهم مدیریت شهری دانست و گفت: اجرای زمان بندی حرکت اتوبوس های شرکت واحد با استفاده از تجهیزات به روز از جمله این اقدامات است.

تشکری جعفری گفت: مکانیزه کردن تجهیزات حمل ونقلی، طرحی بسیار وسیع است که به این منظور، اجرای مدل یکپارچه مدیریت ترافیک شهری را از طریق یکپارچه سازی سیستم های حمل و نقل عمومی در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی تاکید کرد: وجود مدل یکپارچه مدیریت ترافیک شهری، لازمه مدیریت شهری سامانمند در سطح ملی و در کل کشور است.

تشکری جعفری افزود: بطور مثال، موضوع مکانیزاسیون مراکز مکانیزه معاینه فنی خودرو که در تهران اجرا شده باید با کمک وزارت کشور در سایر کلان شهرهای کشور نیز پیاده سازی شود.

** طی چهار سال گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس هم به تهران داده نشده

معاون شهردار تهران با بیان اینکه تهران دارای شش هزار و 500 دستگاه اتوبوس است که دو هزار دستگاه آن فرسوده هستند، ادامه داد: طی چهار سال گذشته، حتی یک دستگاه اتوبوس هم به تهران تحویل داده نشده در صورتیکه این کلان شهر حداقل به 11 هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد.

تشکری هاشمی تصریح کرد: تاکنون سهم 50 درصدی دولت بابت توسعه حمل و نقل عمومی تهران به مدیریت شهری پرداخت نشده و لازم است دولت در زمینه رفع مشکلات حمل و نقل عمومی و کاستی ها و کمبودهایی که در این ارتباط وجود دارد، توجه ویژه و حساسیت ویژه ای داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دیرکرد پرداخت بودجه توسعه حمل ونقل عمومی منجر به بروز مشکلاتی در نحوه خدمات رسانی و در نتیجه گله مندی شهروندان شده است.

تشکری هاشمی گفت: در صورت پرداخت بودجه مصوب حمل ونقل عمومی می توانیم در اقدامی ضربتی، اتوبوس های مورد نیاز را فراهم آورده و راه طولانی رسیدن به ناوگانی با 11 هزار دستگاه اتوبوس را تا جای ممکن کوتاه کنیم.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه اکنون شاهد بروز و ظهور توانمندی های تولیدکنندگان داخلی در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی بویژه مترو هستیم، افزود: تحقق این مهم صرفه جویی ارزی بسیاری را به همراه داشته که البته امروز با اتکا به توان داخلی، از توانایی تامین نیازهای حمل ونقل عمومی برخوردار شده ایم.

تشکری هاشمی گفت: در صورت تخصیص اعتبارات لازم، آماده هستیم تا تمام نیازهای حمل و نقلی شهر و شهروندان را تامین کنیم.

وی افزود: اکنون به توانمندی ها و پیشرفت های زیادی در این زمینه دست یافته ایم که به میزان قابل توجهی از ارزبری جلوگیری کرده و منجر به صرفه جویی اقتصادی قابل ملاحظه ای برای کشورمان شده است.

معاون شهردار تهران گفت: شهرداری ها از حق استفاده از فاینانس بمنظور رفع نیازهای خدمات رسانی به شهروندان از جمله خدمات حمل و نقل عمومی برخوردار هستند.

تشکری هاشمی افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه تامین منابع مالی شهرداری ها در خصوص حمل ونقل عمومی و بویژه مترو موافق هستند و فقط منتظر موافقت شورای اقتصاد هستیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در صورت موافقت شورای اقتصاد، شهرداری تهران می تواند از فاینانس استفاده کند و سالانه 30 کیلومتر خط جدید مترو به شهروندان تحویل دهد، گفت: متاسفانه سال هاست موضوع استفاده مدیریت شهری تهران از فاینانس، گرفتار تشریفات اداری شده است.

تشکری هاشمی افزود: به دلیل کمبود اعتبارات لازم، شاهد مشکلات بسیاری بر سر راه توسعه و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی هستیم.

وی تصریح کرد: اگر اوضاع بر همین منوال ادامه یابد، افراد به جای استفاده از وسایل نقلیه عمومی به استفاده از وسیله نقلیه شخصی روی می آورند و مسایل و مشکلات مربوط به ترافیک، آلودگی هوا و تصادفات رانندگی تشدید خواهد شد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

گودبرداری غیراصولی باز هم حادثه آفرید

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از تخریب بخشی از یک منزل مسکونی در خیابان آیت‌الله سعیدی شهرک صادقیه و مصدومیت یک نفر بر اثر این حادثه خبر داد.
 
تابناک - کد خبر: ۴۴۷۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۲ -07 November 2014 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از تخریب بخشی از یک منزل مسکونی در خیابان آیت‌الله سعیدی شهرک صادقیه و مصدومیت یک نفر بر اثر این حادثه خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره تخریب یک منزل مسکونی اظهار داشت: در ساعت 12:04 دقیقه امروز حادثه تخریب یک منزل مسکونی در خیابان آیت‌الله سعیدی شهرک صادقیه به سامانه 125 آتش‌نشانی اعلام و مأموران دو ایستگاه به محل حادثه اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان با حضور در محل حادثه مشاهده می‌کنند ساختمان مسکونی یک طبقه قدیمی که در مجاورت آن که زمینی به وسعت 200 متر وجود داشت که 150 متر آن به عمق 1.5 متر گودبرداری شده بود که موجب تخریب قسمت شرقی این منزل مسکونی قدیمی شده و بخشی از دیوار بر روی یک خانم 50 ساله می‌ریزد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: با رسیدن آتش‌نشانان اهالی محل این خانم را از زیر آوار خارج کرده که دچار جراحاتی سطحی شده بود و به مراکز درمانی منتقل شد.

ملکی خاطرنشان کرد: پس از ایمن‌سازی‌های لازم ساختمان تخریب شده به مالک و عوامل شهرداری تحویل داده شد و در ساعت 12:57 دقیقه عملیات این حادثه به پایان رسید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)